Dřevěný interiér bytu v novostavbě

Fotogalerie » Zakázkový nábytek » Dřevěný interiér bytu v novostavbě

Kompletní vybavení luxusního interiéru v novostavbě bytového domu. Podle precizně zpracovaného architektonického návrhu jsme vyrobili a osadili zařízení kuchyně spojené s obývacím pokojem a vstupní chodby. Použity byly tři typy materiálů: bělená březová překližka, masivní dub a dubová dýha.

Z dubového masivu vznikl dominantní stůl s lavicemi a pracovní desky v prostoru kuchyně. Korpus kuchynské linky, část dvířek, šuplíků, celá knihovna a niky v obývací stěně jsou z ručně dýhované DTD. Pro povrch jsme pečlivě vybírali kusy dubové dýhy s co nejvýraznější kresbou a suky.

Voskem bělená březová překližka byla použita pro obložení stěn, šuplíčky a dvířka šatní skříně v chodbě a především pro podhled stropu. Ten je jednou z největších dominant celého prostoru. Tvoří ho několik stovek trojúhelníkových dílů, které jsou pod různými úhly přesně spasované. Celý strop tak přispívá k vytvoření velmi útulného dojmu. Současně jsou v něm důmyslně ukryté body pro ukotvení různých předmětů jako je houpací sít nebo posilovací hrazda.

V kuchynské části nejsou žádné viditelné úchytky, veškeré otvírání je řešeno zafrézovanými madly v dřevěných nákližcích a současně systémem Hettich, umožnujícím otevření dotykem.